Duhovni kutak

BLAGDAN SVETOG JOSIPA, ZARUČNIKA BDM

MOLITVA SV. JOSIPU U TEŠKIM BRIGAMA
O sveti oče Josipe! Pogledaj, dolazim ti u svojim potrebama kao tvoj nevrjedni štovatelj! Stavljam svo svoje pouzdanje u tvoju očinsku pomoć. Preporučam tebi spa­senje svoje duše i tijela. Predajem ti sve svoje nutarnje i vanjske potrebe. Molim te, ne dopusti da odem neutješen od tebe! Uči me svojim primjerom da svakoga tre­nutka sjedinim svoju volju s Božjom i svaki križ strplji­vo nosim. Izmoli mi čistoću srca, savjesti i tijela, i sve potrebne krjeposti! Budi uza me, siromašnoga grješnika, u posljednjoj borbi, da mogu jednom s tobom i sa svim izabranicima Boga vječno ljubiti i hvaliti. Amen.

MOLITVA SVETOM JOSIPU ZA ZASTITU
Preslavni sveti Josipe, tebe je Bog izabrao za hranitelja svom Sinu i za zaručnika prečistoj Majci Njegovoj i postavio te tako glavarom
Svetoj Obitelji, pa te je zbog toga Namjesnik Kristov
proglasio zaštitnikom Crkve Isusove. Svim pouzdanjem srca
svoga molim te priteci u pomoć čitavoj radničkoj Crkvi! Štiti
na poseban način svojom očinskom skrbi Svetog Oca, te sve
biskupe i svećenike, koji su sjedinjeni s Petrovom Stolicom!
Brani sve koji se uz sve poteškoće i patnje trude oko spasa
duša i učini da se svi narodi ponizno podlože svetoj Crkvi
izvan koje nema spasenja.Udostoj se, predobri sveti Josipe, primiti i mene među svoje štićenike.Posvećujem ti se posve i molim te budi mi ocem, zaštitnikom i vođom na putu k spasenju. Isprosi mi čisto srce i veliku želju za vlastitim posvećenjem. Učini da po tvom primjeru sva moja djela budu upravljena na što veću Božju proslavu i za sjedinjenje s božanskim Srcem Isusovim i bezgrešnim Srcem Marijinim i s tobom, o sveti Josipe.
Moli za me da postanem vrijedan biti dionikom onoga pokoja i blaženstva što si ga ti osjetio na svom smrtnom času. Amen.

MOLITVA SVETOM JOSIPU U NEVOLJI
Sveti Josipe, pomozi mi svojim zagovorom, da Otac nebeski usliši moju poniznu molbu u ovoj stisci i nevolji. Ti najbolje znadeš, kako je čovjeku tužnom i bolnom jer je i tvoj život bio trnjem posut. Mnogima si očito pomogao koji su te u nevolji za zagovor zamolili. Pomozi i meni u ovoj nuždi, u kojoj zazivljem tvoju moćnu pomoć. Amen.

MOLITVA SV. JOSIPU ZA MILOST SRETNE SMRTI
Sveti Josipe, pored tebe su bili Isus i Marija kada je došao trenutak da se vratiš u kuću Očevu. Zato je pravo da ti se kršćani obraćaju kao zaštitniku i tješitelju umirućih. Molimo danas za tvoju pomoć u posljednjim trenutcima našega zemaljskoga života. Izmoli nam milost da ovdje živimo kao ti; u pravednosti i čistoći, u prisutnosti Isusa i Djevice Marije, te ne budemo odijeljeni od njih ni onoga dana kada će nam doći posljednji čas. Daj da
poput tebe budemo i mi primljeni u kuću Očevu i da naš život bude preobražen u vječne radosti kod Gospodina. Amen.

POSVETNA MOLITVA SVETOM JOSIPU
Sveti Josipe, ti brižni i sretni hranitelju najsvetijeg Djeteta, kojemu
si bio djevičanski i zakonski otac - budi i meni duhovni otac. Rado ti
se posvećujem i stavljam pod tvoju zaštitu. Odsada te smatram svojim ocem i zaštitnikom, a ti mene smatraj svojim djetetom i daj da osjetim djelovanje tvoje moći i ljubavi. Zato mi izmoli milost obraćenja i ustrajnosti u dobru. Daj da budem dionik tvojih kreposti. Sačuvaj u meni iskrenu i trajnu vezu s Bogom, duševni mir, duboku poniznost srca, savršeno slaganje s voljom Božjom. Izmoli mi strpljivost u poteškoćama,čvrsto povjerenje u Providnost Božju, a iznad svega goruću ljubav prema presvetim osobama Isusa i Marije, neokaljane njegove Majke.
O mili, blagi, strpljivi, ponizni i sveti Josipe, uzmi nas sve za svoju djecu i budi nam uvijek dobar i vjeran otac. Amen.

Sretan i blagoslovljen imendan svima koji slave,
neka vas prati pomoć i zagovor sv.Josipa.
Sveti Josipe, moli za nas i naše obitelji.

objavio: Vjekoslav Marić   datum: 19. 3. 2013.

Duhovni linkovi