UČENICI TREĆIH RAZREDA PJEVALI NA MISI ZA POLICIJU

U povodu Dana policije, odnosno blagdana sv. Mihaela, zaštitnika policije  27. rujna u starodrevnoj požeškoj crkvi sv. Lovre katedralni župnik Ivica Žuljević predvodio je misno slavlje. Na njemu su pjevali učenici trećih razreda naše škole pod vodstvom mo Alena Kopunovića Legetina.U uvodu slavlja vlč. Žuljević je kazao da se ovim misnim slavljem pridružujemo brojnim moliteljima koji su se stoljećima okupljali na istom mjestu uzdajući se u Boga i Njegovu providnost moleći blagoslov za sebe i za svoje obitelji, ali i zahvaljujući za sva dobročinstva. –I mi se danas uključujemo u tu povijest, želimo biti sjedinjeni s brojnima, napose s onima koji su nas toliko zadužili u bližoj povijesti jer su iz ljubavi prema domovini i prema čovjeku i Bogu branili ono što je najsvetije u našemu životu.

Zato danas želimo moliti za sve naše poginule branitelje, policajce, nestale, za one koji su nakon rata umrli. Molimo danas posebno sv. Mihaela, zaštitnika policije da ih brani  da ostanu poput njega vjerni Bogu braneći ideale slobode, domovine, obitelji i svega onoga što je sveto našem hrvatskom narodu – poručio je župnik Žuljević preporučivši sve djelatnike policije  zaštiti sv. Mihaela.Prigodnu homiliju o sv. Mihaelu, o borbi zla i dobra, djelovanju sotone i načinu kako mu se suprotstaviti održao je vojni kapelan Željko Volarić.

objavio: Administrator   datum: 27. 9. 2011.