Državna tajnica dr. Dijana Vican posjetila našu školu

Prof. dr. sc. Dijana Vican, državna tajnica u Ministarstvu znanosti, obrazovanja i športa danas je posjetila našu školu. U njezinoj pratnji bio je savjetnik ministra Ivan Milanović Litre. Državnu tajnicu koja je pružila veliku pomoć pri osnivanju naše škole dočekao je ravnatelj Ivica Žuljević, učiteljice i djelatnici škole te učenici. Kratkim programom djeca su pokazala što se sve radi u redovnoj nastavi, ali i brojnim izvannastavnim aktivnostima.

-Srce mi je naraslo. Jako sam dirnuta vašom pažnjom. Drago mi je što mi jesen ovako počelo. Vama i sebi i želim da u ovakvom raspoloženju zadovoljstva potraje cijela školska godina – kazale je državna tajnica koja je svima zaželjela vatromet želja jer dok god čovjek ima želja on je zdrav, čio i mlad.

-Želim da budete znatiželjni, strpljivi te da se osim u uspjehu natječete i u prijateljstvu – poručila je djeci dr. Vican.

Nakon kratkog programa zadržala se u kraćem razgovoru s djelatnicima škole te je tom prigodom školi darovala nekoliko knjiga. U pratnji ravnatelja Ivice Žuljevića, dr. Vican i ministrov savjetnik Milanović posjetili su požeškoga biskupa dr. Antuna Škvorčevića s kojim su razgovarali o trogodišnjem djelovanju naše škole, o ispunjavanju obveza Ministarstva prema istoj školi te o nastojanjima Požeške biskupije u ostvarivanju cjelovitog obrazovno-odgojnog procesa čiji je sastavni dio i produženi boravak djece u školi. Državna tajnica prikazala je položaj katoličkih škola u okviru odgojno-obrazovnog sustava Republike Hrvatske i europskih standarda te je istaknula da Ministarstvo u skladu sa svojim obvezama nastoji poduprijeti njihovo djelovanje kao obogaćenje tog istog sustava. Biskup je zahvalio državnoj tajnici za njezin osobni doprinos u otvorenju i radu katoličkih osnovnih škola u Hrvatskoj u nadi da njihov broj  neće ostati samo na požeškoj i šibenskoj.

objavio: Administrator   datum: 23. 9. 2011.