Održana priredba prigodom Dana škole

U predvečerje blagdana sv. Josipa, u ponedjeljak 18. ožujka u prepunoj Dvorani sv. Terezije Avilske u Požegi učenici Katoličke osnovne škole proslavili su prigodnim programom svetkovinu sv. Josipa zaštitnika Škole. Velik broj roditelja i uzvanika odazvao se našem slavlju te zajedno s učenicima i djelatnicima proslavio ovaj poseban događaj za našu školu.

Na početku je sve prisutne pozdravio ravnatelj Katoličke osnovne škole vlč. Ivica Žuljević i zahvalio im na velikom odazivu kao i za sva dobročinstva koja čine za Školu i što su dio nje.

Nakokon riječi pozdrava uslijedio je program koji je započeo prigodnom pjesmom "Slavimo danas" u izvedbi školskog zbora učenika, a pod dirigentskom palicom profesorice glazbe Ljube Šolić uz korepetitora Tomislava Jurića. Nakon pjesme nastupili su učenici 4.b razreda pod mentorstvom učiteljice Josipe Petriška, i prikazali svoje najuspješnije literarne radove.

Potom je nastupio školski zbor učenika Katoličke osnovne škole pod ravnanjem profesorice Ljube Šolić, sa spletom pjesama "Moja škola", "Postoji jedan", "Hajde, djeco", "Ljubičica", "Potočić" i "Moja baka". Ponovo ih je glazbeno popratio Tomislav Jurić.

Učiteljica Martina Čerti predstavila se sa svojim odlično kostimiranim učenicima 2.b razreda igrokazom "Plesna haljina žutog maslačka".

Potom je uslijedila  točka 1.a i 1.b razreda "Što smo naučili u prvom razredu" u kojoj su prvašići, pod mentorstvom svojih učiteljica Barbare Šipura, Ivane Čuljak, Ivane Stjepić i Ivane Mance, prikazali na jedan prikladan i duhovit način što su već sve naučili u školi.

Jedini lutkarsku predstavu na priredbi izveli su učenici 2.a razreda koje je uvježbala i vodila učiteljica Lucija Lucić. Oni su izveli igrokaz zanimljivog naziva "Kornjačin rođendan".

Učiteljica Anita Rašić i učenici 4.a razreda predstavili su se igrokazom "Panika u Strahogradu" koji je na prošlom LiDraNu dobio najviše pohvala stručnog žirija.

Učenici trećih razreda pod mentorstvom svojih učiteljica Zrinke Bešlić i Ivone Šimunović, predstavili su se zanimljivim igrokazom "Planet plavog i zelenog patuljka". Na koncu programa učenici naše škole pod vodstvom profesorice Ljube Šolić izveli su hrvatsku pjesmu s plesom "Sinci naroda".

Po završetku programa svima prisutnima obratila se učiteljica Barbara Šipura te im u ime Škole zahvalila što su svojim dolaskom uveličali proslavu Dana škole i pozvala ih na euharistijsko slavlje koje će na sam blagdan sv. Josipa, 19. ožujka predvoditi naš otac biskup msgr. Antun Škvorčević.

VIŠE FOTOGRAFIJA U FOTOGALERIJI

objavio: Vjekoslav Marić   datum: 19. 3. 2013.