Jednodnevni izlet drugih razreda

U ponedjeljak, 21. svibnja učenici drugih razreda zajedno s učiteljicama Zrinkom Čevapović i Ivonom Šimunović, krenuli su autobusom prema Našicama, gdje su posjetili dvorac Pejačević koji se nalazi u središtu grada. Smješten je u perivoju, danas gradskom parku, zajedno s manjim dvorcem i hotelom. Ime nosi po znamenitoj plemićkoj obitelji Pejačević.

Osim umjetničkog, dvorac ima i povijesni značaj jer je u njemu živjela znamenita hrvatska skladateljica Dora Pejačević. Šetnjom kroz dvorac mogao se osjetiti duh prošlosti star 200 godina te potpuno drugačiji način života od današnjega. Nakon igre na igralištu ispred dvorca i male šetnje, krenuli smo prema Našičkom Markovcu i zoo vrtu.

Zoo vrt je vlasništvo obitelji Bizik koja u svom dvorištu ima pravi mali zoološki vrt, tamo smo vidjeli kolika ljubav prema životinjama mora biti da bi se stvorio ovakav pravi mali zoo vrt u vlastitom dvorištu prepunom zanimljivih životinja iz svih krajeva svijeta.

Zadnja stanica bio je Slavonski Brod, nakon ručka u Slavonskom restoranu, krenuli smo prema Tvrđavi Brod, posjetili smo i franjevački samostan u Slavonskom Brodu, šetnja uz Savu dovela nas je do kuće Ivane Brlić Mažuranić, tamo se održava ovih dana izložba U svijetu bajki Ivane Brlić Mažuranić na kojoj su bili izloženi likovni radovi učenika osnovnih škola Republike Hrvatske, veliki korzo bio je šećer na kraju,a sladoled je svima izmamio osmijeh na lice.

objavio: Vjekoslav Marić   datum: 22. 5. 2012.