Božićni domjenak djelatnika škole

U prostorima Odgojno-obrazovnog centra Požeške biskupije, 22. prosinca biskup Antun Škvorčević susreo se s sa šezdesetak profesora i djelatnika Katoličke klasične gimnazije u Požegi i Virovitici na čelu s ravnateljima Robertom Mokrim i Ivicom Šohom te s učiteljima i djelatnicima Katoličke osnovne škole u Požegi na čelu s ravnateljem Ivicom Žuljevićem. Učiteljica Barbara Šipura pozdravila je biskupa u ime nazočnih, zahvalila mu za osnutak katoličkih škola i brigu koju za njih iskazuje te mu čestitala Božić. Uručila je dar biskupu i ravnateljima škola koji su izradili učenici i djelatnici Katoličke osnovne škole u svojoj kreativnoj radionici.

Biskup je zahvalio čestitarki, učiteljima, profesorima i svim djelatnicima za očitovanu pažnju, vjerničku svijest koju nastoje izgrađivati i za odnos koji njeguju prema svojim katoličkim školama. Izrazio je radost što se na ovogodišnjem božićnom susretu povećao broj učitelja koje povezuje isto nastojanje u odgojno-obrazovnom radu, i koji poput velike biskupijske školske obitelji jedni drugima izražavaju čestitke i iskazuju potporu. Istaknuo je kako je osnutkom katoličkih škola u Požeškoj biskupiji želio mladim ljudima omogućiti da upravo u obiteljskom vjerničkom ozračju mogu stjecati važne spoznaje o životu i iskusiti evanđeoske vrijednosti, koje im učitelji svjedoče kao vlastiti ideal.

Kazao je kako nas Božić podsjeća na rađanje koje je uvijek dar, za koje suvremeno proizvodno-potrošačko društvo pokazuje malo razumijevanja, ali da je ono silno važno za cjelovit rast i izgradnju mladog čovjeka u njegovoj osobnoj, duhovnoj dimenziji koju nije moguće proizvesti, nego se on u njoj može roditi. Zahvalio je učiteljima i profesorima što – svjesni da je čovjek najveća vrijednost nakon Boga - nastoje u njih ulagati najbolje što mogu, plemenitost i ljubav, te stvarati ozračje da se u njima rodi ono što može ostvariti samo Isus Krist snagom njegova Duha ljubavi.

Zaključio je da nema težega ali niti dragocjenijega od služenja čovjeku. Čestitao je nazočnima Božić sa željom da do njihova srca dopre Božje svjetlo i snaga te im nadolazeća godina bude blagoslovljena. Uz božićne pjesme i razgovor učitelji su se zadržali na zajedničkom domjenku.

objavio: Administrator   datum: 23. 12. 2011.