KATOLIČKA OSNOVNA ŠKOLA U POŽEGI ORGANIZIRALA PREDBOŽIĆNI PROGRAM

U Dvorani sv. Terezije Avilske učenici Katoličke osnovne škole u Požegi organizirali su predbožićni program 19. prosinca na kojem su bili njihovi roditelji te među ostalima i biskup Antun Škvorčević. Voditeljsku ulogu kroz program uvjerljivo su obavili Luka Međugorac i Ana Romić, učenici 2.a razreda. Program su otvorile učiteljice s dobro uvježbanim višeglasnim božićnim pjesmama „Božićna zvona“ i „Spavaj mali Božiću“ pod ravnanjem profesorice glazbene kulture Ljube Šolić. Potom je pjevački zbor Katoličke osnovne škole pod vodstvom iste profesorice izveo pjesme „Okitimo dom“ i „Zumba, zumba“ uz orguljašku pratnju Mare Ticl.

Slijedio je potom scenski program u kojem su se izmijenili svi razredi. Zanimljiv lutkarski igrokaz „Mala snježna priča“ izveo je 1. a razred pod vodstvom učiteljice Lucije Lucić a 1. b razred igrokaz „Sveta noć“ pod vodstvom učiteljice Martine Čerti. Učiteljica produženog boravka Barbara Šipura izvježbala je s učenicima 1. a i 1. b recitaciju „Isus u svemu“.

Učenici 2. a razreda uz pomoć učiteljice Zrinke Čevapović prikazali su božićno postavljen igrokaz „Crvenkapica“. Igrokaz „Isus u našem mjestu“ i recitaciju „Božićne jaslice“ izveli su učenici 2. b razreda učiteljice Monike Kir-Petričević. Učenici 3. b razreda pod vodstvom učiteljice Josipe Petriške predstavili su „Božićna djela“ a učenici 3. a učiteljice Ivane Čuljak recitirali su „Svjetlo nade“.

Mali voditelji programa na kraju su pozvali biskupa Antuna da uputi nazočnima prigodnu riječ. Biskup je najprije upitao djecu koji je razred bio najbolji u izvedbi programa, na što se većina opredijelila za sve razrede te im je biskup svima čestitao na uspješnoj glumi, izvrsnom pjevanju i recitiranju a najviše na srdačnosti kojom su to učinili  i tako nazočnima približili najdublji sadržaj Božića. Još ih je pozvao da zbog toga što je Božić dohvatljiv srcem više nego umom nastoje ovih dana svojim raspoloženim, otvorenim i vedrim srcem pomoći starijima da se i oni tim putem približe ljubavi koja progovara iz betlehemskih jaslica. Zahvalio je roditeljima i učiteljima za sve dobro koje iskazuju djeci, svima čestitao Božić i zazvao na njih Božji blagoslov.

objavio: Administrator   datum: 21. 12. 2011.