PRVI DAN ŠKOLE

Katolička osnovna škola započela je 8. rujna s novom nastavnom godinom. Tako je uz već poznate i stare učenike u školske klupe po prvi put sjelo i četrdesetero novih učenika, đaka prvaka šeste generacije naše škole.

Na ulazu u Školu dočekali su ih njihovi prijatelji iz drugog razreda, stari i novi ravnatelj  kao i njihove učiteljice Zrinka Bešlić i Monika Kir-Petričević te su ih svi redom pozdravljali i sa širokim osmjehom upućivali u prostoriju produženog boravka gdje je za njih i njihove roditelje upriličen prigodan program.

Početak programa uveličao je zbor Katoličke osnovne škole pjesmom Veselimo se svi pod vodstvom profesorice Ljube Šolić. Nakon toga je učenike i roditelje pozdravio novi ravnatelj mr. Želimir Žuljević i zaželio im dobrodošlicu te je riječ predao ocu biskupu dr. Antunu Škvorčeviću.

Biskup je zatim uputio riječ prisutnim roditeljima. Naglasio je da je Katolička škola posebna po odgojno-obrazovnom projektu utemeljenom na evanđeoskom poimanju čovjeka, po kojem on nije slučaj nego biće projektirano Božjom ljubavlju koja je u Isusovu križu pobijedila smrt i uzdigla čovjeka na najveće dostojanstvo. Još je spomenuo da katolička škola ima odgojno-obrazovnu zajednicu koja nastoji navedeni projekt provoditi i da pri tom važnu ulogu imaju roditelji koji surađuju s djecom i učiteljima kako bi se na taj način djeci omogućio rast u cjelovitosti njihova duhovno tjelesnog bića.

Po završetku biskupovih riječi izveden je prigodan igrokaz te je ravnatelj predstavio prvašima i njihovim roditeljima djelatnike Škole i učiteljice koje su potom prozvale djecu i povele ih svaka u svoj razred gdje je susret i završio kratkim druženjem.

VIŠE FOTOGRAFIJA OD PRVOG DANA ŠKOLE POGLEDAJTE OVDJE

objavio: Vjekoslav Marić   datum: 8. 9. 2014.

REZULTAT ODABIRA PONUDE -ŠKOLA U PRIRODI ZA 4. RAZREDE

POZIV NA FESTIVAL MATEMATIKE "VALLIS AUREA MATHEMATICORUM"

« Siječanj 2018 »