POSJETILI NAS DRAGI PRIJATELJI IZ ŠIBENIKA

Dvadeset i pet djelatnika Katoličke osnovne škole iz Šibenika predvođenih ravnateljicom s. Mandicom Starčević uzvratilo je 1. i 2. svibnja posjet Katoličkoj osnovnoj školi u Požegi, čiji su djelatnici jesenas pohodili Šibenik. Na glavnom požeškom trgu - Trgu Sv. Trojstva dočekali su ih djelatnici na čelu s ravnateljem Ivicom Žuljevićem te su ih nakon ručka poveli u jedan od požeških parkova gdje se je uz pjesmu i čobanac proslavljao Praznik rada. Nakon toga su u prostorima Škole razmijenili iskustva, potom razgledali znamenitosti grada Požege, napose tragove vjere te sudjelovali u Katedrali na svibanjskoj pobožnosti.

Svečana večera uz tamburaše organizirana je u restoranu «Zlatni lug», a središnji dio večeri obilježila je proslava rođendana ravnatelja Ivice Žuljevića, popraćena pjesmom, tortom i prskalicama, a u ime svih djelatnika prigodnu čestitku pročitala je učiteljica Ivana Čuljak.

Drugoga su dana gosti uz pratnju domaćina posjetili vinski podrum Krauthaker u Kutjevu, a središnji dio programa bilo je euharistijsko slavlje koje je u kapeli sv. Ivana Pavla II. u kripti požeške katedrale predvodio biskup Antun Škvorčević. Biskup je pozdravio djelatnike dviju katoličkih osnovnih škola na čelu s ravnateljima te istaknuo važnost njegovanja međusobne povezanosti. Izrazio je radost što s njima može slaviti svetu misu u kapeli pape Ivana Pavla II., utemeljitelja Požeške biskupije i velikoga prijatelja hrvatskog naroda, koji je minule nedjelje, 27. travnja u Rimu proglašen svetim. Kazao je kako nam relikvija krvi novoga sveca u požeškoj Katedrali svjedoči o blizini koju je Ivan Pavao II. tako uvjerljivo svjedočio prema pojedincima i narodima. Dodao je kako je on time pružio snažan primjer učiteljima da se ne oslanjaju samo na znanje i stručnost nego uvijek nastupaju prema djeci i mladima s vrijednostima srca u otvorenosti, dobrohotnost, plemenitosti, ljubavi i povjerenju. Potaknuo je učitelje da sjedinjeni sa sv. Ivanom Pavlom II. mole kako bi mogli na taj način pristupati učenicima i pomoći im da se duhovno izgrađuju i rastu. Nakon euharistijskog slavlja djelatnici dviju katoličkih osnovnih škola uputili su se u crkvu sv. Lovre u kojoj im je biskup predstavio njezinu bogatu povijesno-kulturnu baštinu. Razgledali su spomen kriptu Antuna Kanižlića, povijesnu knjižnicu Požeške biskupije te se u Biskupskom domu zadržali u druženju i razmijenili s biskupom darove.

Na koncu posjeta prijatelja iz Šibenika djelatnici obje škole okupili su se na  ručku u Dragi, na prekrasnom obiteljskom imanju obitelji Žuljević s kojeg se pruža pogled na čitavu Zlatnu dolinu. Na ručku su oboje ravnatelja uputili riječi pozdrava, zahvale i nade u skorašnji ponovni susret, a upriličena je i razmjena darova.

VIŠE FOTOGRAFIJA U FOTOGALERIJI

objavio: Vjekoslav Marić   datum: 4. 5. 2014.