Odlični na LiDraNu

Ovogodišnja smotra LiDraNo 2014. održana je na županijskoj razini u Osnovnoj školi Zdenka Turkovića u Kutjevu, 6. veljače, a učenici Katoličke osnovne škole u Požegi konkurirali su u literarnoj, novinarskoj te u kategoriji školski list, te su polučili odlične rezultate.

U kategoriji literarnih radova predstavio se je Stjepan Filipović iz 3.b razreda, pod mentorstvom učiteljice Martine Čerti, s pjesmicom naslova Jesen je. Također su se u istoj kategoriji pod mentorstvom profesorice Romane Thür predstavile i učenice petog razreda Mia Ćorluka i Petra Tomšić s radovima Kiša i grad odnosno Moj svijet.

U kategoriji novinarskih radova pod mentorstvom profesora Vjekoslava Marića predstavile su se učenice petog razreda Lucija Morvaj, Dora Marija Marić i Petra Kordić, a školski list Emanuel predstavila je njegova glavna urednica Leonarda Zelenika.

Uspjeh je naše škole velik jer je od strane stručnog povjerenstva literarni rad Mije Ćorluka Kiša i grad predložen za državnu razinu, a za isti je Mia dobila i nagradu te priznanje.

Osim nagrađenog Mijinog rada i školski list Emanuel predložen je od strane stručnog povjerenstva za nastavak natjecanja na državnoj razini za što je glavna urednica Leonarda Zelenika također primila nagradu i priznanje.

objavio: Vjekoslav Marić   datum: 7. 2. 2014.

SKRIPTA ZA ANTIČKI KVIZ

OVDJE MOŽETE PROČITATI NAJNOVIJE URATKE NAŠH LITERARACA