Djelatnici Katoličke osnovne škole na predavanju o e-Dnevniku te disleksiji, disgrafiji i diskalkuliji

U srijedu, 27. studenog, u večernjim satima organizirana su za članove Učiteljskog vijeća Katoličke osnovne škole u Požegi dva poučna predavanja s aktualnom problematikom. Teme su bile e-Dnevnik te disleksija, disgrafija i diskalkulija.

Na početku je sve prisutne, a posebno goste predavače, pozdravio ravnatelj Škole vlč. Ivica Žuljević i riječ predao prvom predavaču gospodinu Hrvoju Humskom, profesoru informatike u požeškoj Gimnaziji. Profesor Humski je otkrio sve prednosti i nedostatke e-Dnevnika, te je nastojao uvjeriti slušatelje u sigurnost i efikasnost navedene aplikacije.

Drugo je predavanje održala profesorica Ivana Vidović, osnovnoškolski logoped. Objasnila je svima nazočnima pojmove disleksije, disgrafije i diskalkulije. Upoznala s problemima s kojima se susreću učenici i odrasle osobe koje imaju navedeni problem, te je objasnila na koje sve načine možemo pomoći takvim osobama jer ti problemi ne smiju i nisu prepreka intelektualnom razvoju osobe što dokazuju mnoge poznate ličnosti koje su bile vrlo uspješne na područjima svoga djelovanja, poput Einsteina, Hemingwaya ili Agate Christie, a koje su patile od spomenutih poremećaja.

objavio: Vjekoslav Marić   datum: 28. 11. 2013.

SKRIPTA ZA ANTIČKI KVIZ

OVDJE MOŽETE PROČITATI NAJNOVIJE URATKE NAŠH LITERARACA