Nogometno natjecanje prigodom Dječjeg tjedna

Požeški sportski savez je i ove godine organizirao nogometno natjecanje prigodom Dječjeg tjedna za učenike osnovnih škola s gradskog područja, uzrasta do šestog razreda. Uz učenike Katoličke osnovne škole koje je vodio prof. Marko Vujnović, tako su sudjelovali i učenici OŠ Julilija Kempfa, OŠ Antuna Kanižlića i OŠ Dobriše Cesarića.

Natjecanje se igralo u dva kruga pa su pobjednici igrali finale, a poraženi u prvom susretu igrali su utakmicu za treće mjesto. Tako su se u prvom krugu sastale ekipe iz OŠ D. Cesarića i OŠ. A. Kanižlića, a spretnija i sretnija je bila ekipa Kanižlićeve škole. U drugom susretu između OŠ J. Kempfa i Katoličke osnovne škole odvijala se je prava epska bitka. Mnogo mlađi učenici Katoličke škole pružili su izvrstan otpor iskusnijem protivniku, te su stvorili niz prilika koje, nažalost, nisu uspjeli realizirati. Na koncu je susret završio neodlučeno te se je krenulo na izvođenje kaznenih udaraca u kojima je ipak prevagnulo iskustvo, ali i sreća pa su naši učenici poraženi rezultatom 4:3.

Nakon ove utakmice koja je psihološki, ali i fizički djelovala pogubno za naše dečke, odmah je uslijedila utakmica za treće mjesto, koja je prošla gotovo u revijalnom tonu zbog nedostatka snage i motiva.

U utakmici za prvo mjesto pobjedio je naš protivnik iz polufinala OŠ J. Kempfa, kojima čestitamo na osvojenom prvom mjestu.

objavio: Vjekoslav Marić   datum: 11. 10. 2013.

REZULTAT ODABIRA PONUDE -ŠKOLA U PRIRODI ZA 4. RAZREDE

POZIV NA FESTIVAL MATEMATIKE "VALLIS AUREA MATHEMATICORUM"

« Siječanj 2018 »