DJELATNICI KATOLIČKE OSNOVNE ŠKOLE POSJETILI ŠIBENIK

Prigodom Dana učitelja koji se obilježava 5. listopada, djelatnici Katoličke osnovne škole u Požegi, pod vodstvom ravnatelja vlč. Ivice Žuljevića, odlučili su spojiti ugodno s korisnim te su u ponedjeljak, 7. listopada,  u ranim jutanjim satima krenuli put Šibenika u posjet svojoj sesrtinskoj školi. Taj se susret dogovara i odgađa već gotovo punih pet godina, te je napokon ovaj put, na oduševljenje mnogih Požežana i Šibenčana, i realiziran.

Dobro raspoleženi djelatnici naše škole stigli su u Šibenik u prijepodnevnim satima te su nakon smještaja u sobe, krenuli u razgledavanje i upoznavanje prostora šibenske Katoličke osnovne škole. Razgledavanje i upoznavanje s aktivnostima predvodila je ravnateljica Škole sestra Mandica Starčević sa svojim suradnicima. Nakon razgledavanja škole uslijedio je obilan ručak te kratak odmor.

U poslijepodnevnom vremenu domaćini su nas poveli u obilazak znamenitosti grada Šibenika. Tako smo imali priliku vidjeti samostansku crkvu sv. Lovre i grob službenice Božje Majke Klare Žižić gdje nas je s njezinim  likom i djelom, te povijesnim okolnostima upoznala vicepostulatorica s. Terezija Zemljić. Obilazak je nastavljen posjetom crkvi i muzeju sestara benediktinki uz vedro tumačenje s. Fortunate. Posjetili smo i Nacionalno svetište sv. Nikole Tavilića gdje nas je pozdravio i upoznao sa Svetištem fra Nikola Mate Roščić. Na koncu smo posjetili i katedralu sv. Jakova, nakon čega je uslijedio prijem kod šibenskog biskupa mons. Ante Ivasa koji nas je upoznao sa životom u Biskupiji i potakao na ustrajan rad na kvalitetnom odgoju mladih naraštaja. Ovom je prigodom ravnatelj Žuljević predstavio djelovanje škole u Požegi od njezinog osnutka do danas.

U večernjem dijelu su djelatnici obiju škola imali priliku, za međusobno bolje upoznavanje i razmjenu iskustava uz obilatu večeru i tamburaše. Također je ovom prilikom ravnatelj darivao naše domaćine.

Drugog smo dana posjetili, uz pratnju domaćina, matičnu kuću Sestara franjevki od Bezgrješne, čijem redu pripada i ravnateljica šibenske škole, sestra Mandica. Ondje su nas dočekale sestre predvođene časnom majkom sestrom Zdravkom Gverić i kućnom predstojnicom sestrom Nevenkom Grgat te su nam predstavile svoj način života kao i djelokrug svojih aktivnosti. Nakon toga krenuli smo u posjet franjevačkom samostanu na otočiću Visovcu koji se smjestio usred prekrasne rijeke Krke. Nakon kratke vožnje čamcem, tamo nas je dočekao fra Stojan Damjanović i upoznao nas s blagom koje je skriveno na tom otočiću.

Na koncu našega posjeta Šibeniku imali smo u školskoj blagovaonici zajednički ručak kojem se pridružio i otac biskup Ante Ivas u pratnji svoga tajnika don Roka Glasnovića. Biskup je zahvalio Bogu za zajedništvo i ljubav što se očitovalo tijekom zajedničkog druženja u Šibeniku. Potom je ravnateljica sestra Mandica darivala goste i zahvalila na posjetu. Potom smo spremili stvari i puni dojmova krenuli put Požege.

Ovom prilikom djelatnici Katoličke osnovne škole u Požegi zahvaljuju svim djelatnicima Katoličke osnovne škole u Šibeniku na čelu s ravnateljicom s. Mandicom, na velikom gostoprimstvu i krasno provedenom vremenu u Šibeniku! VELIKO HVALA!

VIŠE FOTOGRAFIJA U FOTOGALERIJI

objavio: Vjekoslav Marić   datum: 9. 10. 2013.