Na "Danu otvorenih vrata policije"

Prigodom obilježavanja Dana policije, na Trgu Sv. Trojstva u Požegi održana je manifestacija „Dan otvorenih vrata policije“ na kojoj je našim učenicima kao i drugim građanima prezentiran rad policije te uređaji i tehnička sredstva koja policija koristi u svakodnevnom radu. Također je Interventna jedinica policije izvela demonstracijske vježbe te simulaciju razbojništva u banci uz izvlačenja osoba iz vozila.

U suradnji s Hrvatskim autoklubom omogućeno je  korištenje „simulatora prevrtanja vozila“ kako bi vozačima i drugim zainteresiranim osobama zapravo zorno prikazali nužnost korištenja sigurnosnih pojaseva te kako bi vozačima realno prikazali situaciju u kojoj bi se mogli naći u slučaju gubitka kontrole nad vozilom. Ovaj su simulator iskušale naše dvije učiteljice koje su zbog tehničkih poteškoća ostale zaglavljene u njemu, ali su na koncu sretno izašle iz njega. Naši su učenici i drugi posjetitelji imali mogućnost isprobati i tzv. „pijane naočale“ koje simuliraju stanje alkoholiziranosti.

Ovom prilikom policija je građanima predstavila i novi vizualni identitet kampanje „Manje oružja – manje tragedija“, a upravo u tu svrhu organizirana je likovna radionica učenika osnovnih škola koji su kroz crtanje stripova izrazili svoje mišljenje kako bi oni riješili problem oružja. Izvučeno je i 10 najsretnijih polaznika prvog razreda, a to su Niko Aleksić i Mihael Radočaj iz Osnovne škole "Julija Kempfa", Požega, Anđelina Grgić iz Osnovne škole "Braće Radića" Pakrac, Luna Modrić iz Osnovne škole "Ivan Goran Kovačić", Velika, Leon Jurgec i Dominik Šakić iz Osnovne škole "Vladimir Nazor", Trenkovo, Nika Pančić iz Osnovne škole "Dragutina Lermana", Brestovac, te Rebeka Marušić, Lucija Černušak i Filip Grbeš iz "Katoličke osnovne škole" iz Požege koji su bili prigodno nagrađeni.

Izvor: MUP Požega

VIŠE FOTOGRAFIJA U FOTOGALERIJI

objavio: Vjekoslav Marić   datum: 26. 9. 2013.