Prigodno smo obilježili Dan obitelji

Prigodom Međunarodnog dana obitelji učenici Katoliče osnovne škole u Požegi održali su svojim vršnjacima iz OŠ Dobriše Cesarića zanimljiv program pod nazivom "Obitelj u srcu". Program je održan u prostorijama Dječjeg odjela Gradske knjižnice u Požegi.

Učenici su kroz pjesmu i recitaciju iskazali što za njih znači obitelj. - Obitelj ti pruža sreću, ljubav još veću. U obitelji mi je živjeti drago, ono je moje najveće blago. Moja obitelj nije kao svaka, ona je velika, glasna i jaka - samo su neki od stihova koje su učenici recitirali.

Ravnatelj Katoličke osnovne škole vlč. Ivica Žuljević naglasio je kako najveću ljubav prema obitelji mogu izreći djeca jer su oni najiskreniji i njihova riječ izrečena u pjesmi puno znači jer ide duboko u srce majke, oca. - Obitelj je temelj ljudskoga života, ona je svetinja. Onaj tko je izgubio člana obitelji zna kakvu je vrijednost izgubio. Riječi mame i tate nam puno znače i one nam žele dobro, a dok smo mali te riječi ne shvaćamo. Stoga je vrlo važno držati se četvrte Božje zapovijedi: Poštuj oca i majku da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji - zaključio je vlč. Žuljević.

Na koncu je sve prisutne pozdravio i kratko progovorio o važnosti obitelji i požeški gradonačelnik Zdravko Ronko.

objavio: Vjekoslav Marić   datum: 15. 5. 2013.

« Srpanj 2018 »