Svečana dodjela svjedodžbi osmašima

U ponedjeljak, 2. srpnja, u Dvorani sv. Terezije Avilske održana je svečana podjela svjedodžbi učenicima koji su ove godine završili osmi razred u našoj Školi. U sklopu programa također je podijeljen niz nagrada i priznanja učenicima za razna postignuća.

„BUDITE ŽICE KOJIMA TEČE STRUJA BOŽJE LJUBAVI!“

Na početku programa kojega je vodio prof. Ivan Šarić, nakon svečanog intoniranja hrvatske državne himne „ Lijepa naša“ koju su izveli članovi zbora pod dirigentskom palicom prof. Ljube Šolić i klavirskom pratnjom prof. Antona Ećimovića, prisutnima se obratio ravnatelj Škole vlč. Želimir Žuljević. On je pozdravio sve prisutne, napose osmaše i njihove roditelje. Na poseban način je pozdravio i osnivača Škole požeškog biskupa dr. Antuna Škvorčevića te mu zahvalio na svemu što čini za Školu, a na taj način i za učenike, roditelje i djelatnike.  Također je zahvalio i prvom ravnatelju Škole, sadašnjem predstojniku Ureda Hrvatske biskupske konferencije za katoličke škole na doprinosu i vrijednostima  koje je utkao u Školu u njezinu nastajanju. Svoj pozdravni govor ravnatelj Žuljević završio je obraćajući se samim osmašima, uputivši im poticajne misli prema riječima sv. Majke Terezije. Poželio im je da u svom daljnjem životnom putu budu žice tj. kablovi kojima će teći struja Božje ljubavi.

Potom je učenica Nora Šarić pročitala je pjesmu Gustava Krkleca „Srebrna cesta“, a učenica Magdalena Černušak pjesmu Antuna Branka Šimića „Molitva na putu“.

MN: TIŠINA JE PREDUVIJET RASTA

Nakon što su razrednici predali svjedodžbe svim učenicima, biskup dr. Antun Škvorčević dodijelio je nagrade učenicima koji su svih osam godina prošli s 5,00. Ove je godine bilo pet takvih učenika, točnije učenica, a to su Hana Boban, Iva Miličević, Nika Miličević, Mirta Puss i Nora Šarić. Biskup je rekao da su ove učenice dokaz kako se talenti dani od Boga, uz malo truda, mogu ostvariti. Zatim je spomenuo kako je proteklih dana putovao u Suboticu. Tako putujući kroz nepregledna žitna polja , razmišljao je što je to potrebno da od jednog zrna nastane klas. Uz vlagu i sunce, zaključio je, potrebna je tišina jer je zrno izraslo u stabljiku s mnogo zrnja u tišini. Biskup je poručio osmašima da će najvrjednije u svojim životima ostvarivati u tišini svoga srca, osluškujući tu tišinu u kojoj nam se po Duhu Svetomu javlja sam Bog. Na koncu je biskup poželio osmašima da na svom životnom putu ne žude za onim materijalnim nego da teže rasti visoko, do Neba.

HANA I TENA NAJUČENICE GENERACIJE

Uslijedile su dodjele nagrada i priznanja. Najvrjednija priznanja dobile su Hana Boban i Tena Korov koje su proglašene učenicama generacije po izboru razrednog vijeća, odnosno prema izboru samih učenika. Osim spomenutih učenika i učenica nagrade i priznanja dobili su i brojni drugi učenici za razna postignuća ostvarena ponajviše na raznim županijskim i državnim natjecanjima. Uz biskupa i ravnatelja motivirajuće i pozdravne govore održali su i razrednici osmih razreda Davorka Olić Mikić i Josip Blagojević, a program je zaključen kako je i počeo – pjesmom.

objavio: Vjekoslav Marić   datum: 9. 7. 2018.